Credincioșii parohiei Sfântul Ilie din Slobozia. Daruri pentru copiii din Valea Plopului

Duminică, 22 septembrie 2019, slujitorii Parohiei Sfântul Proroc Ilie Tesviteanul din municipiul Slobozia, Protopopiatul Slobozia, cu sprijinul bunilor credincioși din comunitate, au oferit o tonă de alimente și haine copiilor ce se află în grija părintelui Nicolae Tănase de la Valea Plopului, județul Ploiești.

Părintele are în grijă 308 copii și mereu este nevoie de alimente, materiale de construcții, de jucării pentru copii, de manuale și orice este necesar pentru creșterea acestor copii în cele mai bune condiții.

Impresionași de activitatea părintelui Nicolae Tănase de la Valea Plopului am considerat imperios necesară și implicarea parohiei noastre în această misiune social-filantropică.

Parohia Sfântul Proroc Ilie Tesviteanul din municipiul Slobozia face des astfel de activități, întrucât în parohia noastră se află două case cu copii instituționalizați care sunt ajutați să depășească abandonul școlar, ba chiar sunt integrați în comunitatea parohială pentru a simți bucuriile unei familii adevărate care se formează cu adevărat doar în Biserica lui Hristos.

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat arie slideshow...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...